Jak hlídat firemní jmění?


Pokud má firma prosperovat nebo se alespoň udržet nad vodou, je nezbytné, aby tato vydělávala a zároveň v maximální možné míře zamezila plýtváním čímkoliv, co jí patří. Jinak to prostě v tržním hospodářství nejde.
Ovšem u některých firem to s tím hlídáním majetku zase není až taková sláva. Ne že by se tam snad o kontrolu nesnažili, ale jsou prostě i okolnosti, při nichž se i ta sebevětší snaha může minout účinkem.

velká křižovatka

Vezměte si třeba takové přepravní nebo stavební firmy, případně zemědělská družstva. Kolik jenom tady mají různé techniky, již je třeba podle potřeby přesouvat z místa na místo, kolik je tu dopravních prostředků a strojů, jež jsou nejednou i po dlouhou dobu mimo dohled těch, kdo je mají hlídat jako oko v hlavě! To se prostě v žádném případě uhlídat nedá.
I když…
Ti znalí už dávno vědí, že i zde je kvalitní kontrola možná. A je nejen dokonalá, ale i za přijatelnou cenu.

Stačí si totiž pořídit dnes už existující monitorovací systém a ‚svěřit vše do jeho péče‘. Tedy nainstalovat ho do veškeré techniky, jež má být kontrolována.
Tento systém, tedy RMC systém, totiž dokáže to, co žádný řídící pracovník či vlastník sám nesvede. Tedy dokáže sledovat nejeden parametr, a to i když se ona zařízení i s jejich obsluhou nalézají kdesi daleko, kam nelze vlastním zrakem šéfa dohlédnout.

městský provoz

Oprávněné osobě tak kdykoliv stačí jenom usednout k počítači, přihlásit se a rázem se dozví to, co chce vědět. Tedy co se s tím kterým kusem techniky děje právě v tuto chvíli, případně co se s ním dělo v poslední době. Vše nastavené je tu sledováno, vše je tu zaznamenáno. I chvíle, kdy obsluha lenošila, i chvíle, kdy kdosi kradl pohonné hmoty, i doba, kdy se strojem někdo melouchařil nebo kdy byl s firemním autem na černé jízdě.
To a mnohé další se snadno v mžiku provalí. A nedá se to popřít.
A zaměstnanci? Co těm zbude jiného než pracovat, že? Když se šéf dívá i tehdy, když je kdesi neskutečně daleko.