Počítač
Počítače dnes vládnou světu, nejen ve hrách, ale i v práci. Jsou tedy opravdu tím nejlepším řešením? Jejich neskutečnou výhodou je rozhodně variabilita. Počítač je možné použít nejen na hry, ale i na práci, nebo do školy. Z hlediska praktického využití je tedy lepším řešením než konzole. Nabízí se zde možnost koupit si již sestavený PC, nebo se vydat na dobrodružnou cestu a postavit si vlastní. Pokud se rozhodnete složit vlastní PC, tak záleží jen na vás, jakou konfiguraci zvolíte, tedy i k čemu bude primárně určený. A nesmím opomenout ani cenu, která může být při stavbě vlastního nižší než při koupi již hotového, ale opět se nejedná o pravidlo, záleží na zvolených komponentech. Jedna z nevýhod stavby vlastního PC může být vyšší náročnost na technickou zdatnost a čas. Jinými slovy stavba vlastního PC nemusí tak pohodlná, ale rozhodně stojí za zvážení.
Notebook
Dnes už si hry zahrajete i na notebooku, jejich výhoda rozhodně spočívá v možnosti přenést si ho podle potřeby. V porovnání se stolními počítači mohou být však méně výkonné, ale opět záleží na značce a zvolené konfiguraci. Nevýhodou však je, že většinou u notebooků nemáte příliš velké možnosti vylepšení, co se týče grafické karty nebo procesoru. Je tedy dobré si před koupí položit otázku: „Opravdu budu potřebovat počítač přenášet?“ Pokud jste si nebyli jistí s odpovědí, doporučoval bych se spíše porozhlédnout po nějakém stolním PC.
Konzole
A konečně se dostáváme ke konzolím. Pevné konzole, jako jsou například Xbox, nebo PlayStation – ty jsou rozhodně skvělé řešení pro nadšené hráče. Navíc zde se u nich většinou vyhnete zdlouhavým instalacím a nastavování – prostě jen koupíte hru a hrajete. Konzole jsou tedy daleko pohodlnější řešení než počítače. Zajímavostí je, že na konzole vychází spoustu exkluzivních her, které si počítačoví hráči nezahrají. A co se týče ovládání, tak to už záleží na vkusu každého z nás, jestli dá přednost spíše konzolovému ovladači, nebo klávesnici s myší.
Další kategorií jsou přenosné konzole jako je například Nintendo Switch. Jejich potenciál rozhodně spočívá v možnosti přenášení. Určitě se hodí pro hráče, kteří si chtějí zahrát i na cestách. I přestože se výkonem většinou nevyrovnají běžným domácím konzolím, je nabídka her opravdu široká. Jejich nevýhodou může být tedy menší obrazovka a výdrž na baterii, která ale většinou bývá dostačující.
A proč ne obojí najednou?
S tímto nápadem přišel již v roce 2009 Origin se svým Big O, který se skládal z počítače a Xboxu 360. V loňském roce představený prototyp obsahoval Xbox One, PS4, samozřejmě počítač s těmi nejlepšími komponenty a navrch ještě dokovací stanici pro Nintendo Switch. Toto herní monstrum se však nikdy do prodeje nedostalo, jeho osekaná verze ale už ano. Dnes si tedy můžete vybrat mezi kombinací počítače s Xboxem One S, nebo PS4 Pro. Jelikož se ale jedná o specialitu, tak si také trochu připlatíte. Základní varianta stojí v přepočtu cca 70 000 Kč.