Vlastnit bazén je super věc, je potřeba si ale přiznat, že je nutné o něj také vhodné pečovat, tak aby jeho životnost byla co možná nejdelší. Je třeba investovat do příslušenství, které je pro jeho užívání nezbytné. Investice je však potřeba vkládat i do prostředků, které vám pomohou s jeho bezproblémovou údržbou.
Dnešním tématem je zazimování bazénu, co použít a jak na to? To rozhodně nemine žádného uživatele, který doma bazén vlastní. Takže jdeme na to. Zazimování je potřebovat provádět každý rok vždy před zimou, tzn. po ukončení koupací sezóny – tu má samozřejmě každý trochu jinak. V obchodech naleznete širokou škálu těchto zazimovačů. My si v tuto chvíli řekneme o dvou základních typech. První je tedy klasický PWS zazimovač, který je vhodný zejména pro ošetření bazénové vody se standardními parametry ukazatelů v bazénu a druhý typ je zazimovač Gold, který je vhodný pro tu bazénovou vodu, která se vyznačuje vysokou koncentrací hořčíku a vápníku, obecně tedy můžeme říct, že se jedná o bazénovou vodu, která je specifická svou tvrdostí. Nemusíte mít obavy, zazimovač Gold je navržen tak, aby zabránil tvorbě anorganických inkrustů právě v průběhu trvání zimní pauzy domácího bazénu. Právě v tomto období se totiž můžeme setkat s vysokou tvrdostí vody.
Samozřejmě toto nejsou jediné přípravky, které jsou vhodné pro přípravu vašeho bazénu na zimní měsíce. Rozhodně popřemýšlejte například nad dalšími bazénovými přípravky, speciálním příslušenstvím, zimními dilatačními plováky, zazimovacími zátkami pro ochranu trysek, zátkami do skimmeru či plachty. V každém specializovaném obchodě s těmito produkty vám jistě rádi poradí, co je vhodné použít právě pro váš bazén. Zazimování rozhodně nepodceňte a věnujte mu dostatečnou péči. On vám to pak zase vrátí.
Pokud se tímto nechcete vy osobně zabývat, jsou firmy, které poskytují služby. Takže pokud se vám do toho nechce osobně, tak se na to hlavně nevykašlete a oslovte firmu, která odvede kvalitní práci, tak že budete spokojeni jak vy, tak váš bazén.